Naš baćuška Potemkin!
Наш баћушка Потемкин!
-Шта су закључали «Закључком»?
- Веза: http://zlatnibilten.blogspot.com/2013/09/iluzijama-placam-strpljenje.html ____________________________________________________
Потемкинова села (рус. потемкинские деревни), метафора, означава нешто што не постоји, односно постоји само имагинарно.
Фраза је названа по руском војсковођи и кнезу Григорију Александровичу Потемкину, који је у време Руско-турског рата 1787-1792 постао намесник новоосвојених крајева који су обухватали Крим и друге територије северно од Црног мора. Тада је Потемкин по пустим степама Јужне Русије наредио да се поред пута импровизују кулисе непостојећих села, са сељацима, пастирима и стадима, само да би руска царица Катарина II, пролазећи туда 1787. видела како Русија, под његовим министровањем, цвета и напредује. С тим је хтео приказати лажну вредност освојених крајева.
Данас се та метафора често користи за покушаје стварања лажног утиска.
(Википедија) ____________________________________________________________________________
Данас се та метафора често користи за покушаје стварања лажног утиска.
(Википедија) ____________________________________________________________________________
Кључне речи: Потемкинови наследници у Србији, Илузије тада и сада, борба за валуту по имену «Илузија», власти Србије све плаћају Илузијама.
Извод из садржаја наслова:
"Народ Србије: Воли наше Потемкине, они су му симпатични, они нуде много за народно ништа, они од народа, за много своје робе, за много своје једине валуте – Илузија, не траже било какав рад, они траже само стање медведа или пуха у време зиме – само умртвљеност и незаинтересованост док се они са исуканим ножевима расправљају како, да ли, када, и где отворити закључане Закључке!
Они траже само да се народ не меша, да не истражује, да не дозна, да не закључи и да не тражи повраћај у претходно стање – у стање када је каса била много пунија – то је тај привидни, илузионистички мир између продаваца и корисника Илузија, то је пуњење новчаника и стомака Илузијама новца и хране, то је та хибернација у којој се рачуна да је живи створ у таквом стању и даље жив, али он ништа више не предузима, све док се не створе повољни услови.
Циљ србских продаваца Илузија са исуканим ножевима око намере да се закључано сачува, да се предупреде и одложе, колико год је могуће, ти повољни услови да се живи створ поврати из стања хибернације, јер тада утврди колико је времена прошло - легао када је лишће опало а пробудио се када се пупољци спремају за нови живот, утврди и да је омршавео, да му је длака дугачка, да је гладан..... почне да размишља где је све био, шта је радио, ко је шта радио и крене да задовољава те основне биолошке потребе...., мада му је хибернација милија! Добра, дуга, србска хибернација у коју се уводи Илузијама."
Даље-клик на:http://www.златнибилтен.срб
0 comments:
Постави коментар